EGEMENLİK MİLLETİNDİR!


EGEMENLİK
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
MENGÜ SİTE :
BİZİM KÜREMİZ

Alternatif küreselleşme hareketleri içinde, yüksek başarı şansının, sadece en örgütlü olanlarda ve sarsılmaz bir amaç birliği doğrultusunda hareket edenlerde olduğunu gördüm.

Çevrecileri, yoksulları işsizleri, işçileri ve bütün barışçıları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Ancak ben bütün enerjimi, bilincimi, zamanımı ve çalışmamı artık bir başka alternatif küreselleşme hareketinde odakladım:

ANADOLU-
İDİL-URAL-
ALTAY KÜRESELLEŞMESİ

ANADOLU-İDİL-URAL-ALTAY KÜRESİ

Büyük Kafile'ye katılmak için, kim var diye düşünme!   "

"Ben varım" deyip "HAREKET"E GEÇ! ve SİVİL İNİSİYATİFİN
bir parçası ol;

Çünkü;
EĞER İSTERSEN KENDİ KÜRENDE ve KENDİ DÜNYA DÜZENİNDE 
YAŞAYABİLİRSİN!

 

     www.globalidilaltay.com

Not: Resim ve haritalar, facebook sosyal paylaşım ortamından buraya aktarılmıştır.

Üyelik Girişi

UYGURLAR ÖNCÜ TÜRKLERDİR.

lolan güzeli

*Son yapılan arkeolojik çalışmalar, Doğu Türkistan'da en az 10 bin yıllık Türk izlerinin varlığına işaret ediyor.

UYGURLAR ÖNCÜ TÜRK'TÜR! YERYÜZÜNDEKİ BÜTÜN ASİL TÜRKLER DE, ÖNCE UYGURDUR SONRA TÜRK!

Bazenler Uyghurlar nege kendini 'Türk demiyorlar' deyerek tartisma yapmaktidir ve Kazak, Kirgiz ve başka Türk boylirile malum meselilerde Uyghurlari karistirmaktadirlar. Kazaklar Türktür... Kirgiz ve Karakalpaklar da Türktür. Emma Uyghurlar Oghuzdir, Azeri, Türkmen, Üzbek ve Tatarlar Uyghurdir, yani öncü/ön Türklerdir...

Türk=UYGHUR; Uyghur=TÜRKtür...Her ikki kelime, ayni manayi taşimaktidir.... Uyghurla,r Emperatorlukka geçmedin ünce, Oghuz yani Uyghur; Emparatorlukka geçtiktin sonra da, daha cok Türk kelimesini kollanmistir.

Oghuz kalimesi, Uyghur denen kelimening yene bir türlü aytilisidir, ikkisi bir sözdir. Bilemsiz Oghuz Kahan Kitabinda "Ben Uyghurlarin kahaniyim!" demisti....Uyghur demek asil kan Türk demektir....Emma Türk kelimesi Emparatorluk jograpiysinde yasagan Armeni, Balkanlylar, Kürtler ve baska helqlerni içine almaktadir, gercek tarih budur...

Uyghurum demek şühbesiz ki asil, kanli Türküm anlamini tasiyor benim canlarim! On Uyghurlar yani Tokuz Oghuzlar, bügün 7 kitada ben Türküm deyen insanlar topluminin ortak ecdadidir...Dogu Türkistan yer yüzindeki bütin Türklerin ATA vatanidir! Uyghurlarin yaninda olmak, herkesin insani, vicdani ve milli vazipesidir... Bunlari arastirmakta büyük payda vardir...!

KÜRESH ATAHANYorumlar - Yorum Yaz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 23 nisan 1920

**SİTEMİZİN ANDROİD UYGULAMASI
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret165790