EGEMENLİK MİLLETİNDİR!


EGEMENLİK
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
MENGÜ SİTE :
BİZİM KÜREMİZ

Alternatif küreselleşme hareketleri içinde, yüksek başarı şansının, sadece en örgütlü olanlarda ve sarsılmaz bir amaç birliği doğrultusunda hareket edenlerde olduğunu gördüm.

Çevrecileri, yoksulları işsizleri, işçileri ve bütün barışçıları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Ancak ben bütün enerjimi, bilincimi, zamanımı ve çalışmamı artık bir başka alternatif küreselleşme hareketinde odakladım:

ANADOLU-
İDİL-URAL-
ALTAY KÜRESELLEŞMESİ

ANADOLU-İDİL-URAL-ALTAY KÜRESİ

Büyük Kafile'ye katılmak için, kim var diye düşünme!   "

"Ben varım" deyip "HAREKET"E GEÇ! ve SİVİL İNİSİYATİFİN
bir parçası ol;

Çünkü;
EĞER İSTERSEN KENDİ KÜRENDE ve KENDİ DÜNYA DÜZENİNDE 
YAŞAYABİLİRSİN!

 

     www.globalidilaltay.com

Not: Resim ve haritalar, facebook sosyal paylaşım ortamından buraya aktarılmıştır.

Üyelik Girişi

İSA YUSUF ALPTEKİN

www.globalidilaltay.com

DOĞU TÜRKİSTAN'IN MUHACERETTEKİ BÜYÜK LİDERİ:

İSA YUSUF ALPTEKİN

 

Sahi, İsa Yusuf Alptekin’i hatırlayanınız var mı?

Bir konuşmasında, “Gönül arzu eder ki, Türkistan meselesinin halledilmesi davasında öncülük şerefi, Türkiye’nin hakkı olsun….” diyen, O mübarek zat uzun yıllar Türkiye’de sürgün hayatını yaşamış ve 17 Aralık 1995'te tam 94 yaşında ölmüştür. Onu ve davasını bizim gibi kaç kişi sağlığında hatırladı? Kaç kişi onun feryadına kulak verdi?


Düşündükçe beynimde oluşan sorularla çıldıracağım.
 

2004 yılında 57. hükümetin, Türkiye’ye ziyaret için gelen Kızıl Çin Devlet Başkanı Jiang Zemin’e, sadece hükümet adına değil, üstelik “Devlet” adına “devlet liyakat nişanı” verilmesi beynimi kemiriyor. Bu devlet nişanı, Türkiye’ye ve Türk Milletine yaptığı-yapacağı hangi hizmetinden dolayı verildi, doğrusu şimdi de çok merak ediyorum?


Yine o yıllarda Çini ziyarete giden Başbakan yardımcılarından birisi tarafından, Çin Başbakanı'na “Altın Kaplama Tabanca” hediye edilmişti. Hediye edilen altın tabancayı, Doğu Türkistanlıları keyfince öldürsün diye mi hediye etmişti Sayın Başbakan Yardımcısı, bunu da çok merak ediyorum?


Oysa bu nişan ve tabancayı büyük bir keyifle alan Kızıl Çin yetkilileri, bunları Doğu Türkistan halkını sindirmek için büyük bir koz olarak kullanmıştır.

  

Uzun bir süre caddelere yapıştırdıkları afişlerle, devlet radyo ve televizyonları aracılığı ile “Sizin Hami bildiğiniz Türkiye Hükümeti bizimle beraberdir” ve “Bundan sonraki bölücü faaliyetler çok sert bir biçimde bastırılacaktır” tehditi yapılmıştır.  Benzer içerikli sloganlar yayınlamıştır. Bu durum Doğu Türkistan halkı için tam anlamı ile bir manevi yıkım olmuştur. Bu yıkımın Türkiye’deki mimarlarının kulaklarını çınlatıyorum…


Benim beynimde sorular oluşmaya devam ediyor ama bazılarınızın keyfinin kaçtığını ve nereden çıktı bu Doğu Türkistan meselesi dediklerini duyuyorum.
 

Bizim mücadele felsefemizde, haksızlığa karşı her yerde, her şartta dik durmak, bir saniyesine hükmedemediğimiz bir ömür için, fırıldak olmaksızın düz yaşamak ve gerekirse de düz ölmek vardır.
 

Selam ve dua ile…


Al Bayrak'tan Gök Bayrak'a selam olsun.

İktidarlar gelir geçer, ebedi olan iktidar değil, Millet'tir.

 

Tursunay Türksoy tarafından, sosyal medya ortamında paylaşılmıştır:

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=129231667223602&set=a.114984928648276.29931.100004103093383&type=1&theater


Yorumlar - Yorum Yaz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 23 nisan 1920

**SİTEMİZİN ANDROİD UYGULAMASI
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret166639