EGEMENLİK MİLLETİNDİR!


EGEMENLİK
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
MENGÜ SİTE :
BİZİM KÜREMİZ

Alternatif küreselleşme hareketleri içinde, yüksek başarı şansının, sadece en örgütlü olanlarda ve sarsılmaz bir amaç birliği doğrultusunda hareket edenlerde olduğunu gördüm.

Çevrecileri, yoksulları işsizleri, işçileri ve bütün barışçıları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Ancak ben bütün enerjimi, bilincimi, zamanımı ve çalışmamı artık bir başka alternatif küreselleşme hareketinde odakladım:

ANADOLU-
İDİL-URAL-
ALTAY KÜRESELLEŞMESİ

ANADOLU-İDİL-URAL-ALTAY KÜRESİ

Büyük Kafile'ye katılmak için, kim var diye düşünme!   "

"Ben varım" deyip "HAREKET"E GEÇ! ve SİVİL İNİSİYATİFİN
bir parçası ol;

Çünkü;
EĞER İSTERSEN KENDİ KÜRENDE ve KENDİ DÜNYA DÜZENİNDE 
YAŞAYABİLİRSİN!

 

     www.globalidilaltay.com

Not: Resim ve haritalar, facebook sosyal paylaşım ortamından buraya aktarılmıştır.

Üyelik Girişi

Irak Türkler'i Susmayacaktır

Irak Türkler'i Susmayacaktır

Yazan: Sadun KÖPRÜLÜ

 

Irak başına gelerek, uzun yıllar hüküm süren Diktatör Saddam düştükten sonra, ortalıkta dengeler değişmeye başladı, nüfusları  Irak Türklerinden fazla olmayan Kürtlerin İsrail, Amerika, İngiltere, Fransa’nın yardımıyla,  ve kullanılarak Irak’ta iktidara sahip olmaya başladılar.

 

Kuzeyi konturlarının altına  alınarak,  toprağı, bayrağı, peşmerge ordusu olan elçilikler açılarak bir bağımsız ülke halına getirilmiştir,

 

Irak’ın yönetimi Irak’ta toprağı olmasına rağmen  Irak bayrağını hiçbir kuruluşlarına asmadan, Türkiye’nin , İran’ın, Suriye’nin   bir bölümünü içine alarak bir  Kürt devletinin kurulmasını gündeme getirmektedirler, ve bu yüne doğru çalışmaktadırlar, ister Şiiler, ister Sünniler Kürtlere karşı hiçbir ses çıkarmadan, bir grup Araplar bile onlara destek bölünmelerine karşı destek vermektedirler,  Kürtler ise emperyalist devletlerin ve mason yardımıyla, birçok hedef umut isteklerini elde ederek, Irak’ın birçok yerlerini kuruluşlarına el bırakarak Kürt bayrakları asmaktadır,  ve Irak’ın birçok gelirine , petrolüne el bırakarak sınır kapılarından bile yararlanmaktadır.

Ve buna karşı tehditlerde savurmaktadır.

 

Ve an çok zarar görenler ide Irak Türkleri olmuştur

Irak Türklerinin topraklarını alarak buna karşı iki Kürt parti yöneticileri tarafından tahditler edilerek Kerkük Türk şehri olduğuna karşı bir Kürt şehri olduğunu  Barzani Talabani defalarca dile getirmektedir ve Kuzey Irak’a bağlanmasına karşı planlar çizmektedir ve hala bu konu üstünde ısrar etmektedirler.

 

Günümüzde her türlü kanlı eylemlerde Kerkük bir Türk şehri olduğu için ve petrolünün olduğu için bu  uğurda Kerkük’te, Tuzhurmatuda Irak Türkleri çok sayıda şehitler vererek, milli haklarımızı kurumak için davalarından vazgeçmeden çalışmaktadırlar mücadele etmektedirler.

 

 

Sinsi planlarıyla, acı politikaları ile tanınan Mesut Barzani 31 Ağustos 1996 yüzden fazla Irak Türklerinin liderleri ile birlikte karşılıklı anlaşmayla Saddam rejimine teslim ederek, idam olmalarına sebep olmuştur .

 

Celal Talabani, Mesut Barzani gibi  Saddam düştükten sonra binlerce peşmergeleri Kerkük Türk şehrine sokarak, Türklerin topraklarına yerlerine el koyarak, Kürtlere dağıtmıştır tapu , nüfus dairelerine saldırarak, tüm belgeleri yandırarak yakmışlardır.

Ve birçok önemli belgeleri alıp götürmüşlerdir .

Amerika güçleriyle birlikte, Tuzhurmatu , Musul ,Kerkük ve en son Telafere saldırarak, çok sayıda Türkleri öldürmüşlerdir.

30 Ocak seçimlerde tüm Türkmenelinde her türlü oyunlar oynayarak, sahtelik yaparak oy kullanarak, ve bir çok yerlere sandık

Ulaşmayarak Musul , Telafer ,Kerkük’ün Diyala’nın   birçok Türk köy ilçelerinde seçim yapılmamıştır, Bunun yanında yüz binlerce Kürtler Kerkük Türkmen şehir ve Türkmeneline getirilerek, sayıları artmıştır.

Ve günümüzde Türklerin birçok yerlerinde çoğunluk Kürtler görünmektedirler.

 

Türkiye Talabani, Barzani ya Türkiye Cumhuriyeti her zaman destek vermekle, Avrupa’yı gezmeleri Lobi yaratmaya ve davalarını anlatmak için kırmızı pasaport vererek, her zaman onlar sevgi alkışlarla karşılamaktadır ve onlara Türkiye hükümeti tarafından her türlü yardım yapılarak, yapılmaktadır ve sınır Habur kapısını kullanarak her türlü ticaret yapmaktadırlar.

 

Günümüzde birçok kitaplar Türkiye’de yayınlanarak Kerkük hakkında yazılarak Bir Kürt şehri olduğunu göstermektedirler en son günlerde aşarı komünist olan Nuri Talabani Kerkük Kürt şehri diye bir yalan dolu uydurma dosyasıyla, Kerkük’ü Celal Talabani destek planıyla Kürt göstermektedir.

 

Celal Talabani Irak Türklerine olan düşmanlığı beslemiş olduğu kinden dolayı, büyük güçleriyle birleşerek Mesut ile bir arada yüz binlerce Kürtleri Kerkük Türk şehrine yerleştirmişlerdir.

 

Irak Türklerinin yerlerini evlerini topraklarını Kürtlere dağıtmaya her türlü oyununu sinsi politikasını uygulamıştır.

 

Irak Türkleri uzun yıllardan beri, uğramış oldukları haksızlıklara karşı, günümüzde daha fazlasıyla yaşamaktadırlar.

En çok patlama, kaçırma, öldürme, suikastlar sürmektedir.

 

 

2003 tarihinde Bağdat şehrinde yapmış oldukları  barış gösterişlerden dolayı, Kürtler ateş açarak çok sayıda Irak Türklerini arkadan şehit etmişlerdir.

 

Ayrıca Tuzhurmatu da bir dini makama saldırarak, Tuzhurmatuda kınama gösterişine katılmakla olan çok sayıda Türkler şehit olmuşlardır.

 

Son günlerde Musul Telafer de çıkan olayların arkasında ve tam nedeni Kürtler olmuştur, Türklerin haklarında her türlü yalanlar uydurmakla çalışan Kürt yöneticiler Türklerin adlarını Amerika’ya bildirmekle, haklarında kötü yalanlar oydurmakla, raporlar yazmışlardır.

 

Amerika güçleri Irak Türkmen Cephesi ve Telafer şehrine saldırarak, çok sayıda Türkler şehit olmuşlardır. bunlardan Dr -Ferik Sait,  Ahmet Arafat , Şuayip Kaplan, ve başkaları, Musul, Telaferde olan saldırılar hep iki Kürt parti başkanları yoluyla planlanmıştır ve hala uygulamaktadır .

bugünlerde Irak’ın her yerinde her bölgesinde Kürtlerin Aracıyla tüm kuruluşlarımız saldırıya tahribata uğramaktadır.

 

Celal Talabani tüm kaynaklara belgelerle kanıtlanarak 14 Temmuz 1959 Kerkük katliamını Mesudun babası Molla Mustafa Barzani ile birlikte elinde silah Türklerin avuna çıkarak çok Türkleri asarak sürüklemişlerdir.

 

Celal Talabani, Mesut Barzani gibi hiçbir zaman Saddam’dan farkı olmadı, çok sayıda kendi insanlarını öldürmüşlerdir, son günlerde Barzani Yezidilere karşı korku yaratarak 500 insanı öldürmesine neden olmuştur.

 

Celal Talabani Irak Kürtleri yanında İran Kürtlerinden Abdurrahman Kasumlu ve arkadaşlarını bir plan sonucu öldürmüştür.

 

Celal Talabani ve Mesut Barzani bugün PKK teröristi destekleyerek, lojistik yaratarak, yataklık etmektedirler. bugün Terörist PKK teröriste, terörist demeyen, şehitlerimize acımayan  millet vakileri  mecliste ant  içerek, yalan yere onuru, namusu olmayan namusa and ederek, PKK  teröriste yataklık edmektedirler, onları desteklemektedirler,

 

Türkler için Saddam’dan hiçbir farkları olmayan üçlü hainler, işbirlikçiler Talabani, Barzani, Öcalan ve onların peşinde olanlar hainlerinin sonu Saddam’ın sonu gibi yakında olacaktır.

 

Son olarak üçlü eşkıya iyice düşünüp ve uslarını başlarına toplamamadırlar düşmanlıklarını bir yana bırakmalıdırlar.

Ve Irak Türklerine karşı olan planlarını iptal etmelidirler

Ve aşağıda olan noktaları  Irak hükümeti ve Kürt partileri bir an önce uygulamalıdırlar.

 

1-akılcasına Irak Türklerine karşı iyi davranmalı ve haklarını tanımalıdırlar.

2- Saddam rejimi düştükten sonra, Kerkük Türkmen şehrine yerleşen Kürtleri, Arapları kendi yerlerine, topraklarına göndermeli, dönmelidirler,

Kerkük bir Türk şehri olduğunu tanımalıdırlar.

3- Türklerin anayasada üçüncü millet olduklarını göstermeli, sayılarına, nüfuslarına göre haklarını vermelidirler eşitlik olmalıdır.

4- Türkçe üçüncü dil olarak tüm resmi yerlerde, Türk bölgelerinde kullanmalı, yazmalı okunmalıdır.

5- Türklere tüm idari siyasi, kültürel haklar tanımalıdır

6- Türklerin genel olarak iç işlerine karışmamalı ve

iki Kürt lideri tarafından kurulan kokla Türkmen partilerini anıdan yok etmeli feshedilmelidir dağıtmalıdır .

7- Türklerin sorunlarını isteklerini her yönüyle yerine getirmeli .

8- Kendi çıkarlarını düşünen ve bir masa için kavga yapıp yalvaran insanlara toplumda yer vermemelidir.

9-Irak Ana yasasından 140nci maddeyi iptal etmeli

10- Türklere karşı kaçırma, bombala, tutuklamaları bir an önce durdurulmalı,

11-Kürt ve Amerika hapishane ve tutuk evlerinde bulunan Türkleri serbest bırakmalı.

Celal Talabani, Mesut Barzani ile Irak hükümeti bunları hemen yerine getirmeli, Irak Türk milletine iyi davranmalı, ana haklarına değer vermekle, yakınlık göstermelidirler.

 

Türklerin an şehri Kerkük’e yerleşen yüz binlerce Kürtlerin anıdan yerlerine dönmeli,  Ve Türklerin yerlerini, topraklarını, arazilerini ellerine vermeli döndürmelidirler .

 

Bizler milli davamızdan, yüce milletimizden hiçbir zaman taviz vermeden, vermeyeceğiz.

 

Yolumuza şehitlerimizin tutmuş oldukları, Türkçülük bayrağı ile, devam edeceğiz, ölene tek hakkımızı politika ile, efendilik, kelamla olmasa, canla silahla alacağız.

Bizim bu topraklarımız hiçbir millet olmadan buralarda, Irak’ın adı bile tarihe geçmeden, bu toprakları atalarımız Türk Milletimiz Sümerler icat ederek, onlar kurmuşlardır, yurt edinmişlerdir.

Büyük uygarlık ile ana vatanlarını kurarak, bundan sonra Türk milletimiz, bu topraklarından vazgeçmeyecekler buralarda altı Türk devleti, atabeyler, İmparatorluk kurmuşlardır.

Uzun yıllardır bu kendi yerlerinde, topraklarında hüküm sürerek kültür, Edebiyatçı, devlet, iş, askeri, adamları, politikçi her bir alanda yetirmişlerdir.

 

Türkler tarihleriyle, yiğitlikleriyle  tanınmışlardır şehitlerin kanıyla kutsal, yüce milli tarihlerini yazarak, kurmuşlardır ve sonsuza tek bu topraklar onların toprakları olarak onu canları, kanları ile koruyacaklar.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 23 nisan 1920

**SİTEMİZİN ANDROİD UYGULAMASI
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret165790