EGEMENLİK MİLLETİNDİR!


EGEMENLİK
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
MENGÜ SİTE :
BİZİM KÜREMİZ

Alternatif küreselleşme hareketleri içinde, yüksek başarı şansının, sadece en örgütlü olanlarda ve sarsılmaz bir amaç birliği doğrultusunda hareket edenlerde olduğunu gördüm.

Çevrecileri, yoksulları işsizleri, işçileri ve bütün barışçıları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Ancak ben bütün enerjimi, bilincimi, zamanımı ve çalışmamı artık bir başka alternatif küreselleşme hareketinde odakladım:

ANADOLU-
İDİL-URAL-
ALTAY KÜRESELLEŞMESİ

ANADOLU-İDİL-URAL-ALTAY KÜRESİ

Büyük Kafile'ye katılmak için, kim var diye düşünme!   "

"Ben varım" deyip "HAREKET"E GEÇ! ve SİVİL İNİSİYATİFİN
bir parçası ol;

Çünkü;
EĞER İSTERSEN KENDİ KÜRENDE ve KENDİ DÜNYA DÜZENİNDE 
YAŞAYABİLİRSİN!

 

     www.globalidilaltay.com

Not: Resim ve haritalar, facebook sosyal paylaşım ortamından buraya aktarılmıştır.

Üyelik Girişi

Birliğimizi Kurmalıyız

Bir Alanda Çalışarak, Birliğimizi Kurmalıyız

 

Yazan: Sadun KÖPRÜLÜ

 

Irak Türkleri Dünyaca, tarihiyle, kültürü, folkloru ile tanınan Irak’ın Kerkük bir Türk şehri olarak, Türkiye Cumhuriyetine ve tüm Türk dünyasına karşı büyük sevgi, milli duyguyu besleyerek,   Türkçülük ilkesini knıyla savunarak milli davasına sarılarak sahip çıkmaktadır, dünyanın neresinde olursa olsun bir Türk’ün parmağı kanarsa, incinirse,  Irak Türklerinin gönlü coşarak, orada artmaktadır,

 

Türk kardeşlerinin acısıyla, sevinciyle yaşayarak, özveri olarak paylaşmaktadır, ve öz be öz kan kardeşi olan Türklere

Yakınlık, iç sevgisini bildirerek saygısını göstermektir.

 

Çünkü Irak Türklerinin gönlüleri, duyguları, yolları, dillleri, ilkeleri birdir, bir kalacaktır

 

Bizler Irak Türkleri olarak, tüm kan kardeşlerimizle,  soydaşlarımızla, milli dava mücadelemizi, birliğimizi kurmak için, usumuzu, düşüncelerimizi birleştirerek, bir alanda çalışmaya katılmalıyı onarmaktayız. bu kadar sessizlik, susmamız, uykuda yatmamız bitmelidir, uyanmalıyız, Alevisizi,  Şii, Sünni’si mezhepçiliği, bölgesizliği, sandalye, koltuğu, parayı bir yana bırakarak, başka ülkelerde yaşayan kan kardeşlerimizle ilgilenmemiz gerekmektedir.

her şeyden önce milletimizi, birbirimizi severek, büyük Türk milletimiz  düşünerek, bir fikir, usta, bir ilkede, bir akılda, düşüncede Şii, Sünni ve Müslüman olmayan her bir Türk ile kan kardeş, soydaş, bir kandan, bir candan olduğumuzu, bir ilkeye hizmet etmeliyiz.

Ve dünyanın neresinde bir Türk varsa dinine, Mezhep, rengine, ülkesine  bakmadan, bir bayrak altında birleşmek için korku, ölüme karşı çalışmalıyız, milli mücadele davamızı başarmalıyız bir ses, bir ağız, bir ilke olalım, bir can, bir kan olalım birbirimize sarılalım, düşmanlara fırsat vermeden içimizde uzun yıllardan olan ayrılığa, uzaklığa karşı, yakınlaşalım, görüşelim, kaynaşalım,

Derdimizi, acımızı, sevincimizi paylaşarak

Ne mutlu Türk’üz, Türküyüz birlikte, beraberce söylemeliyiz.

 

Bizler Türk olduğumuz kadar kan kardeşiz, can ciğeriz, bizi, bizden ayırmaya hiçbir süşmanın, hainin güçü yetmez, bir korku, ölüm bilmeyiz davamız yolunda sonsuza dek yürüyeceğiz çünkü bizim için

Kerkük şehri bir Türk şehri olduğu kadar Tebriz, Erbil, Musul, Erdebil, Halep, Diyarbakır, Kara bağ, Türkmen Sahra, Adana, Van, Ahiska, Doğu Türkistan, Güney Azerbaycan,  Türk’tür bir Türk toprağı, yurdu olarak  kalacaktır.

 

 

Türkler günümüzde Dünyanın tüm ülkelerinde yaşamaktadırlar, ister Afşarlar, Bayatlar, Kızıl deriler, Azeriler, İster Türkmenler, Özbekler, Afşarlar, Kırgızlar, Tatarlar, Gagavuzlar  Aleviler olsun birçok ırklar büyük Türk milletinin bir parçası olarak Türk  sayılmaktadır.

Türkler dünyada olduğu gibi Arap Devletleri, Ortadoğu Mısır, Cezayir, Libya, Suriye, İran, Irak, Lübnan, Tunus, Filistin, Aman, ve dünyanın her yerinde yaşamaktadırlar.

 

Bu ülkeler  Türk ülkeleri olarak hiçbir zaman Araplaşmayacak, Kürtleştiremeyecektir Ve başka bölgelere katılmayacak.

 

Tarihe iyice doğrudan bakmış olursak soyların, ırkların , boyların, oymakların birçoğu Türk’türler, onurlu, temiz anne babalı, doğru Türk olanlar, hain olamazlar, vatanların, toprakların satmış olamazlar.

 

Artık ayrılığa, uzaklığa, dargınlığa, kırgınlığa ortamızda olan bölünmeye

Son vermeliyiz ayrılığa, birbirimizi sevmemeye karşı çıkmaya hayır diyeceğiz.

 

Mert, onurlu, töreli, namuslu, doğrudan Türk olanlar bu Türk birliği için bir alanda duracaklar, bunu Gerçekleştirmek için  birleşecekler.

 

Ne bahasına olursa olsun, birbirimize sarılalım, kucaklaşalım birbirimiz için ölelim, kan dökelim, bir Türk  kan kardeşimizi yabancılara satmayalım, satmayalım bırakmayalım onun yanında olalım destek, moral verelim

Birleşelim birlikte çalışalım, yorulalım birlikte hareket edelim, bu Türk topraklarımızı birlikte kurtarmalıyız nı 

 

Türklüğümüzü savunarak bu uğurda baba, dede, atalarımızın şehitlerin kanlarını yok edecek hiçbir göç karşımızda durmayacak olmayacaktır.

 

Şirin canlarını, temiz kanlarını Türklük, toprak, vatan, bayrak için veren şehitlerimiz yüce tarihimizde sonsuza tek, parlak kalarak, sönmeyen ışık olarak, tüm Türk dünyamızı aydınlatacaktır.

 

Bu kutsal vatan topraklarımıza üstümüzde olan emaneti başaramazsak atalarımıza nasıl bakacağız,

Nasıl onların izinde yürüyeceğiz

birleşelim birlikte silaha sarılalım, kan, can verelim Kerkük için, Türkiye,Türk  dünyası için, her bir Türk için, Türkler hiçbir zaman milli mücadele,Türkçülük davalarında uzak olmayacaklar, milli mücadele Cephesinde kardeşçesine yeni Türk geleceğini kurmak için, tüm dünya Türkleri birleşmek için çalışmalıdırlar, çünkü Türkler birdir bir kalamalıdırlar, birliklerini kurmalıdırlar , toplarlarımız varlığımızdır, bayrağımız kanımızdır yurdumuz düşmanlara satılmadan haydi Türk kan kardeşler bir alanda çalışalım, yorulalım, birleşelim, birliğimizi, birliğimizle kurmalıyız.

 

 

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 23 nisan 1920

**SİTEMİZİN ANDROİD UYGULAMASI
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret165372