EGEMENLİK MİLLETİNDİR!


EGEMENLİK
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR
MENGÜ SİTE :
BİZİM KÜREMİZ

Alternatif küreselleşme hareketleri içinde, yüksek başarı şansının, sadece en örgütlü olanlarda ve sarsılmaz bir amaç birliği doğrultusunda hareket edenlerde olduğunu gördüm.

Çevrecileri, yoksulları işsizleri, işçileri ve bütün barışçıları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Ancak ben bütün enerjimi, bilincimi, zamanımı ve çalışmamı artık bir başka alternatif küreselleşme hareketinde odakladım:

ANADOLU-
İDİL-URAL-
ALTAY KÜRESELLEŞMESİ

ANADOLU-İDİL-URAL-ALTAY KÜRESİ

Büyük Kafile'ye katılmak için, kim var diye düşünme!   "

"Ben varım" deyip "HAREKET"E GEÇ! ve SİVİL İNİSİYATİFİN
bir parçası ol;

Çünkü;
EĞER İSTERSEN KENDİ KÜRENDE ve KENDİ DÜNYA DÜZENİNDE 
YAŞAYABİLİRSİN!

 

     www.globalidilaltay.com

Not: Resim ve haritalar, facebook sosyal paylaşım ortamından buraya aktarılmıştır.

Üyelik Girişi

Irak Türklerinin Acı Durumları

Irak Türklerinin Acı Durumları

Yazan: Sadun KÖPRÜLÜ

Uzun tarihten bu yana Irak topraklarında ilk millet olan Türkler Irak’ın güneyinde, kuzeyinde batısında, doğusunda yaşayan Irak Türkleri büyük bir millet olarak, eskiden olduğu gibi Saddam döneminde ve 9 Nisan 2003 tarihinde Saddam düştükten sonrada baskılar, acılar, soykırım, katliamlar asimilasyon politikasi günümüzde tüm yönüyle artmak üzeredir.

Irak’ın birçok yerinde özellikle Kerkük, TELAFER, TUZHURMATU tüm Türkmen elinde ölüm ve zulüm acı olaylar sürmektedir, ülkeyi işgal eden sömürgeciler Amerika güçleri her türlü haksızlık yanında Irak Türklerinin milli haklarına karşı durarak,
Kürtlere karşı her türlü destek, yardım etmektedir, önem vermektedirler, Kürtlerin Peşmerge göçlerinin ve ötekilerin milis göçlerine engel olmadan, Irak Türklerini kendilerini savunmak için bir göç kurmalarına Irak’ı işgal ettiği günden karşı durmuştur.

Türkmenelinde olan kanlı olaylara karşı Irak Türkleri kendilerini savunmak için, bir güce ihtiyacı olarak 14 Temmuz 1959 tarihinde Molla Mustafa tarafından uygulanan Kerkük katliamda büyük liderlerimizi önde gelen Türkler her türlü işkence ile şehit olarak 28 Temmuz 2008 tarihinde peşmergeler dünyanın her yerinde PKK dâhil Kerkük Türk şehrine akın ederek, ellerinde türlü silah araçlar, ipler Türkmen kuruluşlarına saldırı yaparak çok sayıda suçsuz insanları öldürerek, onlarca insanları tutuklayarak hapishaneye atmıştır.

Bu baskılara karşı Amerika güçleri nerdeydi, neden karşılık vermediler bu acı baskılara, asimilasyona karşı Irak Türkleri şehitler vererek, mücadelelerini kanlarıyla, canlarıyla tüm düşmanlara, işgalçilere sürdürmektedirler.

Bu acı olaylar her dönemde olarak Kutsal bayramın dördüncü gününde 11/ 12/ 2008 tarihinde canlı bomba, füze atışıyla onlarca Irak Türkleri Abdullah lokantasında patlama sonucu canlarını kaybederek, çok sayıda yaralı olmuştur, o gün toplantı ertelendi diye siyasi güçler bu toplantıya katılmadılar ve Türkmenlerin bayramın dördüncü günü lokantada çocuklarıyla, aileleri ile yemek salonuna oturdukları sırada bombanın patlamasıyla çok sayıda Irak Türkleri şehit olarak, yaralanmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti sesiz kalmadan sahip çıkarak yaralıları hastanelere kaldırmıştır, bu olaylar yalnız Türkmenlere yönelmiştir, bu toplantı bir oyun olarak suçsuz insanlar hayatlarını kaybetmişlerdir, bu çağda demokrasi var diye yalnız Irak Türkleri her türlü haksızlığa, baskıya uğramaktadırlar.

Şu anda bu kanlı olaylarda Irak Türklerine karşı oyunlar, planlar ortalıkta görünmektedir, tek nedende Türkmenelinde yapılacak seçimlere karşı gelmektedir.

Bugün bu kanlı kargaşa ortamını fırsat seçen Talabani, Barzani ikilisi, şantaj politikalarına devam ederek, Kerkük Türk şehrine karşı oyunlarını, sinsi politikalarını yürütmektedirler.

ABD’nin kışkırtmasına baş eğerek kullanılarak, neredeyse bugünde Saddam rejiminden sonra nüfusları Türklerden fazla olmadan Irak’ın en güçlü grubu konumuna gelmişlerdir, milis peşmergeler ile tüm Irak topluluklarına, milletlerine, dinlerine baskı yaparak, Irak’ın Kuzeyde kukla bir yönetim yanında, Devletin birçok baklanlıklarını, önemli devlet görevlerini Başkanlığı ve Dışişleri bakanlıklarını ele geçirmişlerdir, Irak hükümetinde ve meclisinde sayıları artarak söz sahibi olmuşlardır.

İki Kürt partisi Irak Türkleri ile egemenliği paylaşmayarak onları terörlükle baskılarıyla Irak’ın önemli unsuru olduklarını gözerdi ederek, Saddam’ın Arap politikası gibi onları azınlık konumuna getirmektedirler.

Türk şehri Kerkük’e el koyarak Demografik yapısını bozarak 750 bin Türkiye, Suriye, İran Kürtlerini yerleştirmişlerdir.

Bölgeye Demokrasi getiren Amerika Bağdat hükümeti ile ses çıkarmadan ve Irak milletini hiçe sayarak, kuzeydeki petrol koyularına sahiplenerek, istedikleri yabancı şirketlerle sözleşmeler imzalamışlardır.

Bununla yetinmeyerek iki parti peşmergeler uzun yıllardan PKK’yı donatıp, Irak topraklarında barındırarak, Türkiye’deki PKK terörü destekleyerek, her türlü lojistik destekle beslemektedirler.
Milletimizi şehit ederek, Ülkemizin bütünlüğüne, bayrağımıza, toprağımıza, Marşımıza, Türk milletimize dil uzatarak bölücülük yaratmaktadırlar.

Onların uşakları olan Türkiye’de aydınlar söylenen PKK Teröristlere sahip çıkarak devlete hainlik yaparak yazıklar olsun bu topraklarda yaşamaktadırlar, Bir gün önce teröristlerinin ve yandaşlarının cezaları verilmelidir. Gözlerini kan bürüyen Talabani, Barzani ikilisi haksız, saldırgan tutumlarını düşmanlıklarını sürdürerek, öyle düşündüler ki Irak Türkleri ile Türk milleti sesiz kalacak tüm baskı yıkıcı davranışlarına karşı
Hayal etikleri Kürt devleti 2007 sonunda Kerkük’te yapılması gereken referandumun ile Kerkük Türk şehrini Türk şehri ERBİL gibi Türkmenelini kendi toprak, yerlerine katmak amacıyla bir Kürt devletinin kurulmasını tam olarak ortadan yok olmuştur böylece Kerkük referandumun ertelenmesiyle Kerkük şehri baskılara rağmen Türkler mücadelelerini sürdürmekle, her
Bakımdan güçlerini kullanmışlardır.

Anayasa’nın 140. maddesine göre önce Kerkük’te normalleştirme, arkasından nüfus sayımı yapılmalıydı, sonran referandum gerçekleşmemesi yolunda iki parti tüm umut hayâlarını kaybetmişlerdir.

Kürtler referandum yapılır diye Kerkük şehrin her tarafı göçmenlerle doldurulmuşlardır, yüz binlerce Kürtleri Kerkük’e Türkmeneline yerleştirmişlerdir 2004 tarihinden günümüzde kadar devam ederek, Telafer, Tuzhurmatu başka Türkmen bölgelerine Türk şehirlerine karşı oyunlarını, katliamlılarını sağlamışlardır ve bu alanda Türkleri yok etmek için her türlü hazırlık tamamlamışlardır.
Tüm çalışmalara, baskılara asimilasyona rağmen 140. maddenin gereğini yerine getirmediler, tüm Irak’lılardan Irak Türklerinin yiğitçe, kahramanca çalışmalarının sonucu.
Referandum zorunlu olarak, 6 ay ertelenmiştir, artık bu işler eskisi gibi kalmayarak, Bağdat’ta bu haksızlığı istemeyen bir hükümet, bir Irak milleti bulunmaktadır, Kerkük referandumu rafa kaldırılmıştır.
Ve BM Genel Sekreterinin Bağdat özel temsilcisi Staffan de Mistura’nın hazırladığı Irak’ın tartışmalı 4 bölgesiyle ilgili çözüm, Kerkük için de geçerli sayılmıştır.
Artık referandum olmayacaktır.
ABD işgalden sonra planların yanlışlarını anlamaya başlayarak. Irak’ın Kuzeyinde kukla bir devlet kurulursa Şii bölgelerinde kendi güvenliklerini kurumak ve istikrarı sağlamak için devletlerini kuracaklardır, böylece tam olarak Irak bölünecektir. Kürt devleti kurulmadı ve Şiilerle İran’ın önünü açılmadı Irak’ın güneyine ne kadar İran el uzatırsa bile bir devlet kurulmayacaktır.

Irak kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasıyla, Irak’a Türk ordusunun karadan girerek Amerika’yı ses çıkarmamaya zorlayacaktır, Türk ordusunun en ağır kış şartlarında gerçekleştirdiği kahramanca operasyonu, başta Barzani, Talabani ve ABD ve çevre ülkelerine Türkiye’nin büyük gücünü bildirmiştir, artık tüm bölgeler bunun kanıtında oldular ki Türkiye ordusu Türk milleti ile birlikte güvenliğini Irak’ın toprak bütünlüğünü savunmak için Irak’a gerektiğinde girebilecektir, daha ileriyi ABD ve Kuzeydeki kukla yönetimi biliyor ki Türkiyesiz hiçbir sonuç bölgede alınamaz.

Türkiye günümüzde gücüyle Irak’ta ve bölgede kurulacak güvenlik ve istikrarı yaratmaya çalışmaktadır, soydaşları olan Irak Türklerine sahip çıkmaya Irak topraklarında onlarda başkalarıyla eşit olarak tüm milli tarihsel haklarına kavuşmalarına yaklaşım göstermektedir.

Bizlerde Irak Türkleri olarak Türk milletimize, milli davamıza, toprak, bayrağımıza sarılarak, bu uğurda vermiş olduğumuz şehitlerimize karşı milli görevlerimizi başarmak için, tüm haklarımızı elde etmek için yapılacak seçimlere katılarak, milletimizin tek meşru, doğru temsilcisi olan ve Irak Türklerinin tarihini, kültürünü, dilini, milli davasını savunan Irak Türkmen Cephesinin doğru, temiz mücadeleci Türkmen olan işbirlikçi, hain, ajan olmayan adaylarına oyumuzu vermeliyiz, milli mücadelemizi kanımızla, canımızla tüm haklarımızı alarak, birlikte, beraberce bir gönül, bir yürek olarak milli mücadele yolumuzda çalışmalıyız, yorulmalıyız.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 23 nisan 1920

**SİTEMİZİN ANDROİD UYGULAMASI
Takvim
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret166645